Citroen Jumpy modifications:
Citroen models:
| Main information |
|---|
| Max power | 75 kW / 102 HP |
| Gearbox type | Manual |
| Bodywork |
|---|
| Body type | Van |
| Number of doors | 3 |
| Number of seats | 2, 3 |
| Length | 4609 mm |
| Width | 1920 mm |
| Height | 1940 mm |
| Ground clearance | 150 mm |
| Trunk capacity | 4600 l |
| Engine |
|---|
| Engine type | Diesel |
| Power | 102 HP |
| Turbo | Turbo |
| Engine placement | In front |
| Number of cylinders | 4 |
| Transmission |
|---|
| Wheel drive | Front |
| Gearbox type | Manual |
| Number of gears | 5 |
| Brake system |
|---|
| Front brakes | Ventilated discs |
| Rear brakes | Ceramic ventilated |
| Other information |
|---|
| Fuel tank capacity | 70 l |
| Tyre dimensions | 215/65/R16 215/60/R17 |