| Main information | |
|---|---|
| Max power | 110 kW / 150 HP |
| Gearbox type | Robot |
| Bodywork | |
|---|---|
| Body type | Estate (wagon) |
| Number of doors | 5 |
| Number of seats | 5 |
| Length | 4642 mm |
| Width | 1800 mm |
| Height | 1448 mm |
| Trunk capacity | 617 l |
| Engine | |
|---|---|
| Engine type | Diesel |
| Power | 150 HP |
| Torque | 360 Nm / 1600 rpm |
| Turbo | Turbo |
| Engine placement | In front |
| Number of cylinders | 4 |
| Transmission | |
|---|---|
| Wheel drive | Front |
| Gearbox type | Robot |
| Number of gears | 7 |
| Brake system | |
|---|---|
| Front brakes | Ventilated discs |
| Rear brakes | Discs |










