| Main information | |
|---|---|
| Max power | 80 kW / 109 HP |
| Acceleration (0-100 km/h) | 15 s. |
| Gearbox type | Manual |
| Bodywork | |
|---|---|
| Body type | Pickup |
| Number of doors | 4 |
| Number of seats | 5 |
| Length | 5020 mm |
| Width | 1695 mm |
| Height | 1750 mm |
| Ground clearance | 150 mm |
| Weight | 1785 kg |
| Max. weight | 2825 kg |
| Engine | |
|---|---|
| Engine type | Diesel |
| Engine placement | In front |
| Power | 109 HP / 3500 rpm |
| Torque | 266 Nm / 2000 rpm |
| Turbo | Turbo |
| Engine placement | In front |
| Number of cylinders | 4 |
| Transmission | |
|---|---|
| Wheel drive | All |
| Gearbox type | Manual |
| Number of gears | 5 |
| Brake system | |
|---|---|
| Front brakes | Ventilated discs |
| Rear brakes | Drums |
| Other information | |
|---|---|
| Max. speed | 145 km/h |
| 0-100 km/h | 15 s |
| Fuel tank capacity | 70 l |

