| Main information | |
|---|---|
| Max power | 71 kW / 97 HP |
| Acceleration (0-100 km/h) | 13.3 s. |
| Fuel consumption city | 10.7 l/100km |
| Fuel cons. highway | 6.9 l/100km |
| Fuel consumption combined | 9 l/100km |
| Fuel type | A92 |
| Gearbox type | Automatic |
| Bodywork | |
|---|---|
| Body type | SUV |
| Number of doors | 2 |
| Number of seats | 2 |
| Length | 3710 mm |
| Width | 1695 mm |
| Height | 1170 mm |
| Ground clearance | 170 mm |
| Weight | 1100 kg |
| Max. weight | 1360 kg |
| Engine | |
|---|---|
| Engine type | Gasoline |
| Fuel type | A92 |
| Engine placement | In front |
| Power | 97 HP / 5600 rpm |
| Torque | 132 Nm / 4000 rpm |
| Fuel system | Multipoint injection |
| Turbo | No |
| Engine placement | In front |
| Number of cylinders | 4 |
| Compression ratio | 9.5 |
| Transmission | |
|---|---|
| Wheel drive | All |
| Gearbox type | Automatic |
| Number of gears | 4 |
| Brake system | |
|---|---|
| Front brakes | Discs |
| Rear brakes | Drums |
| Other information | |
|---|---|
| Max. speed | 140 km/h |
| 0-100 km/h | 13.3 s |
| Fuel cons. highway | 6.9 l/100km |
| Fuel consumption city | 10.7 l/100km |
| Fuel consumption combined | 9 l/100km |
| Fuel tank capacity | 42 l |
| Tyre dimensions | 195/65/R15 |




