| Main information | |
|---|---|
| Max power | 73 kW / 99 HP |
| Fuel type | A95 |
| Gearbox type | Automatic |
| Bodywork | |
|---|---|
| Body type | SUV |
| Number of doors | 5 |
| Number of seats | 4 |
| Length | 3760 mm |
| Width | 1670 mm |
| Height | 1705 mm |
| Weight | 960 kg |
| Engine | |
|---|---|
| Engine type | Hybrid |
| Fuel type | A95 |
| Power | 99 HP / 5500 rpm |
| Torque | 150 Nm / 1700 rpm |
| Fuel system | Direct injection |
| Turbo | Turbo |
| Engine placement | In front |
| Number of cylinders | 3 |
| Transmission | |
|---|---|
| Wheel drive | All |
| Gearbox type | Automatic |
| Number of gears | 6 |
| Brake system | |
|---|---|
| Front brakes | Discs |
| Rear brakes | Discs |






